U Evropskoj uniji vakcinisano 70 odsto građana

27. 07. 2021. 11:14

Урсула фон дер Лајен (EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ / POOL)

BEOGRAD/BRISEL - Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen objavila je da je danas dostignut cilj o 70 odsto vakcinisanih odraslih građana u Evropskoj uniji i pozvala sve koji imaju priliku da se vakcinišu radi vlastitog zdravlja i zaštite drugih.

„Naš je cilj bio zaštititi u julu 70 odsto odraslih u Evropskoj uniji s najmanje jednom dozom. Danas smo postigli taj cilj, a 57 posto odraslih potpuno je vakcinisano”, izjavila je predsednica Komisije.

Fon der Lajen je istakla da treba nastaviti s naporima i vakcinisati što je moguće više ljudi, prenosi Beta.

„Delta soj je vrlo opasan. Stoga pozivam sve koji imaju priliku da se vakcinišu. Radi vlastitog zdravlja i zaštite drugih”, rekla je ona i dodala da će EU i dalje obezbeđivati dovoljnu količinu vakcina.