Britanski oficiri na Krivolaku
Рејчел Галовеј и Радмила Секеринска (Фото Министарство одбране Северне Македоније)
Ministarka odbrane Severne Makedonije Radmila Šekerinska i ambasadorka Velike Britanije Rejčel Galovej potpisale su juče u Skoplju sporazum o angažovanju britanskih oficira na poligonu „Krivolak”.
Kako je saopšteno iz Ministarstva odbrane Severne Makedonije, britanski instruktori biće angažovani na koordinisanju obuke Armije Republike Severne Makedonije, pre svega pešadijskog bataljona iz Štipa, koji je određen za angažovanje za potrebe NATO-a, ali i na obučavanju savezničkih i partnerskih vojski, posebno država regiona.
Reč je o najvećem poligonu u Severnoj Makedoniji, poznatom još iz vremena JNA. Ambasadorka Galovej izrazila je nadu da će „Krivolak” tokom narednih desetak godina postati jedan od najznačajnijih poligona alijanse za lake i vazdušnodesantne jedinice. „Bezbednost Severne Makedonije je i naša bezbednost”, ocenila je ambasadorka istakavši da će ovaj mali tim oficira ojačati vojni angažman Velike Britanije u regionu.