Gori deponija u Novom Sadu

09. 08. 2021. 20:09

(Фото Н. Марјановић)

NOVI SAD – Na deponiji u Novom Sadu izbio je požar nešto posle 16 časova, javlja portal 021.rs.

Na terenu je veliki broj vatrogasaca, a u gašenju učestvuju i brojni radnici „Čistoće” i drugih komunalnih preduzeća, sa mehanizacijom.

Prema pisanju 021.rs, i privatna preduzeća angažovana su na dovoženju peska i šuta, da bi se zatrpao deo deponije koji gori.

Članica Gradskog veća za urbanizam i zaštitu životne sredine Mira Radenović kaže da je vatra izbila na delu deponije koji nije aktivan i gde se ne donosi otpad, a da je brzom reakcijom sprečeno dalje širenje vatre.

Prema njenim rečima, vatra nije zahvatila veću površinu.

Portal 021 podseća da se već godinama unazad u Novom Sadu planira izgradnja regionalne deponije, ali radovi još uvek ne počinju.