Suša formirala ostrva na Moravi
15. 08. 2021. 13:27
(фотографије Танјуг/Душан Аничић)
JAGODINA - Dugotrajna suša i visoke temperature formirale su ostrva i ostrvca na najvećoj srpskoj reci Velikoj Moravi, kroz Pomoravlje.
Ovakvih ostrvaca, na kojima već rastu vrbe i rastinje, ima gotovo celom dužinom reke, rekli su danas Tanjugu ribolovci na Moravi. Voda reke je, na većini mesta, crna od raspadnutih algi i biljaka, usporena, a na mestim liči na baru. Kod Ćuprije i Svilajnca su zbog niskog vodostaja iz reke izronili ostaci starih drveni mostova, neki još iz turskog doba.