Pohvala zaposlenima u Urgentnom centru
(Фото Н. Марјановић)
Medicinsko osoblje Urgentnog centra radi najteži i najodgovorniji posao na svetu: spasava i produžava živote svojim pacijentima. I sama sam bila u prilici da konstatujem koliko su brzi, spretni, puni znanja, koliko svoj posao rade s ljubavlju i saosećanjem za bolesnike. Primljena sam s neuobičajenim simptomima: enormno nizak pritisak, a ekstremno visok puls i ukazana mi je pomoć od uključivanja infuzije do snimanja skenerom. U subotu, kasno u noć, hodnici su bili puni. Kod njih nema ni prazničnih ni vikend odmora, radi se bez prestanka, a pacijenti se dočekuju i ispraćaju s osmehom i ohrabrenjem.
Poznato je da medicinu mogu da upišu samo najbolji đaci. Oni postaju i najbolji studenti, pa i lekari.
Bravo za Urgentni centar.
Gordana Krajačić