Festival u čast Isidore Žebeljan
(Фото: А. Васиљевић)
Svečanom promocijom knjige intervjua i autorskih tekstova kompozitorke Isidore Žebeljan „Dok slušamo muziku, sadašnjost je večna” u Muzičkoj galeriji Zadužbine Ilije M. Kolarca otvoren je dvodnevni festival „Isidori u čast”. U programu su učestvovali Anica Dobra, Vladislava Gordić Petković, Bora Babić, Borislav Čičovački. Članovi „Žebeljan ansambla” u sastavu Mirjana Nešković (violina), Aleksandar Stefanović (harmonika), Boban Stošić (kontrabas) i Radoš Ćapin (udaraljke) izveli su kompozicije „Dve pesme nevjeste od vjetra” i „Leda”.
Program je potom nastavljen u Velikoj dvorani, gde je upriličen koncert solističke i kamerne muzike Isidore Žebeljan „Isidora intimno”. Nastupili su Daniel Rouland i Mirjana Nešković (violine), Maja Bogdanović (violončelo), Aneta Ilić (sopran), Natalija Mladenović (klavir), Nataša Petrović (viola) i Miloš Janjić (gitara). Publika je aplauzima pozdravila njihovo izvođenje kompozicija „Simon i Ana”, „Tri pesme za Maju i Daniela”, „Sarabanda”, „Intimno pismo iz Judejske pustinje”...