Snaga Branka Pešića

02. 11. 2021. 14:17

Бранко Пешић на крову Палате „Београд” (Фото: А. Васиљевић)

Vest o premijernom prikazivanju dokumentarnog filma „Gradonačelnik” podsetila me je na anegdotu koja na zanimljiv način osvetljava lik Branka Pešića. Rukovodioci Opštine Stara Pazova ugostili su svojevremeno jedne subote u Surduku gradonačelnika Beograda Branka Pešića i njegove saradnike.

Pored razgovora o privrednoj i svakoj drugoj saradnji ove dve komšijske administracije, bilo je reči i o drugim svakodnevnim temama, pa i o ličnoj kondiciji i snazi.

– Ded’, moji Sremci, da vas vidim ko može da drži stolicu vodoravno držeći je za naslon sa sedištem okrenutom ka unutrašnjoj strani – izazvao je Branko svoje domaćine, mlađe i kočopernije.

Jedan po jedan hvatali su stolicu, podizali je, trzali, ali nikako da je zadrže u vodoravnom položaju.

– Šta je, junaci, gde vam se izgubi snaga? Pogledajte kako to drži gradonačelnik Beograda – pa dohvati stolicu i zadrža je vodoravno sve dok domaćini nisu priznali ko je ko i u fizičkoj snazi.

Razgovor je nastavljen uz čašicu, ali više nije bilo nadgornjavanja o tome ko je snažniji.

Možda bi čitaoci „Politike” mogli da se oprobaju u ovoj „disciplini” kako bi se uverili u snagu Branka Pešića.

Jovan Vuković,
Nova Pazova