Najmanje 37 osoba poginulo u požaru na trajektu u Bangladešu

24. 12. 2021. 09:00

(Фото EPA/ABIR ABDULLAH)

DAKA - Najmanje 37 osoba je izgubilo život, a 72 je povređeno kada je noćas izbio požar na krcatom trajektu na jugu Bangladeša, saopštili su lokalni zvaničnici.

Vatra je izbila tri sata posle ponoći po lokalnom vremenu, u blizini grada Džalakati, na brodu koji je isplovio iz glavnog grada Dake i išao južno ka gradu Barguna udaljenom 250 kilometara.

Vatrogasac Fazul Hake rekao je da se akcija spasavanja nastavlja i da će broj žrtava verovatno biti veći.

Uzrok požara nije, za sada, utvrđen, preneo je Tanjug.

Incidenti na trajektima u Bangladešu nisu retka pojava i često je uzrok nesreća prenatrpanost broda i „labavi” zakoni u državi koja ima oko 130 reka.

Trajekti su glavni vid transporta, posebno u južnim i severnim delovima zemlje.

U aprilu, 25 osoba je poginulo nakon što se trajekt sudario sa drugim plovilom koje se prevrnulo nedaleko od Dake.