Žena izgorela u automobilu

23. 07. 2008. 22:00

Не зна се узрок експлозије на Авали (Фото Д. Јевремовић)

Telo pedesetogodišnje Milice O. ugljenisano je juče u zapaljenom automobilu marke „jugo 55” u blizini hotela „Avala”, na Avali. Vatrena stihija je, pod za sada nerazjašnjenim okolnostima, progutala nesrećnu ženu i vozilo oko 11.40 sati.

Prvu pretpostavku da je vatra buknulazbog toga što je „jugo 55” sleteo s puta negirale su izjave zaposlenih u hotelu „Avala”, koji su rekli da su čuli dve uzastopne eksplozije.Zato, kako se juče čulo na mestu nesreće, nije isključena ni mogućnost podmetanja eksplozije, a ni samozapaljivanja.

– Uobičajeno smo radili u restoranu i kuhinji kada se čula jaka detonacija. Nedugo zatim usledila je još jedna,pa smo shvatili da nešto nije u redu. Potrčali smo u pravcu eksplozije i imali smo šta da vidimo, zapaljen automobil pored puta. Vatru su najpre ugasili radnici preduzeća „Srbijašume”, koji su se tu zatekli, a naruku im je išla i kiša koja je neprestano padala – istakli su u hotelu i dodali da Milica O. nije bila njihova gošća.

Zbog lošeg vremena u avalskoj šumi nije bilo šetača i izletnika, pa nesreću niko nije video. Pretpostavlja se, međutim, da je zbog toga što je automobil pronađen na samo nekoliko metara od puta, do eksplozije došlo još dok je automobil bio na kolovozu. Upućeni smatraju da je žena, posle praska, verovatno izgubila kontrolu nad vozilom i pustila pedalu za gas, zbog čega se automobil polako zaustavio u krivini.

Dok su inspektori pokušavali da obave uviđaj na ugljenisanim ostacima i otkriju uzrok nesreće, utvrđeno je da je pre požara došlo do pucanja šoferšajbne. Ovaj podatak poslužio je kao dodatni argument o mogućem podmetanju eksplozije, što pogotovu dobija na značaju kada se zna da automobil nije koristio plin kao gorivo.