Predsednik Vučić se čuo sa Novakom Đokovićem
Новаков навијач на аеродрому у Мелбурну (Фото EPA-EFE/CON CHRONIS)
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uspeo je da se čuje sa Novakom Đokovićem u Melburnu, saznaje Tanjug.
Predsednik Vučić je Đokoviću rekao da je cela Srbija uz njega.
Vučić je dodao da se čuo i sa australijskim ambasadorom u Srbiji i da očekuje hitnu reakciju australijskih vlasti po pitanju Novaka Đokovića i njegovog učešća na „Asutralijen openu”.
Najbolji teniser sveta Novak Đoković sleteo je u Melburn, ali neočekivani problemi sa vizom odlažu njegov ulazak u Australiju, preneli su ranije lokalni mediji.
Kako se navodi, lokalne vlasti države Viktorija ne žele da mu izdaju vizu jer nije vakcinisan i nije podneo „odgovarajući zahtev”, ali Federalne vlasti traže da se poštuje stav o izuzeću.
Vučić: Srbija će se boriti za Novaka, za pravdu i istinu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da će se u skladu sa svim normama međunarodnog javnog prava Srbija boriti za Novaka Đokovića, za pravdu i istinu.
„Upravo sam završio telefonski razgovor sa Novakom Đokovićem. Rekao sam našem Novaku da je cela Srbija uz njega, a da naši organi vlasti preduzimaju sve mere kako bi maltretiranje najboljeg tenisera sveta u najkraćem mogućem periodu bilo prekinuto”, napisao je predsednik Vučić na svom instagram nalogu '„budućnostsrbijeav''.
„Inače, Novak je jak, onakav kakvog ga svi poznajemo”, dodao je predsednik uz Novakovu fotografiju.