Černobilj ponovo ima struju
15. 03. 2022. 08:30
(EPA-EFE/OLEG PETRASYUK)
KIJEV – Napajanje ukrajinske nuklearne elektrane u Černobilju električnom energijom je obnovljeno, javila je ukrajinska televizijska stanica „Ukrajina 24”.
Ista TV navodi i da su ukrajinske vlasti o tome obavestile Međunarodnu agenciju za atomsku energiju.
Državni operater elektroenergetske mreže „Ukrenergo” je saopštio da se černobiljska elektrana oslanja na struju iz generatora na dizel nakon što su njeni spoljni izvori najapanja strujom ponovo oštećeni u ratnim dejstvima, preneo je Tanjug.