Mi smo svet

21. 03. 2022. 12:11

(Фото промо)

Hvala gospodinu Bjelajcu na nedavno objavljenom tekstu u „Politici” povodom spotova američke ambasade „Vi ste svet”. Odavno sam očekivala da će neko da se osvrne na ovo novo „bombardovanje” Srbije, ali ovog puta od strane američke ambasade.

Ne znam šta joj je bio cilj, ali je meta očigledno promašena. Umesto što su dali pare za snimanje spotova, a potom i za njihovo emitovanje, bolje bi bilo da su nekoj izbegličkoj porodici iz Hrvatske ili s Kosmeta pomogli da dođe do sopstvenog krova. Ne moraju sada da ispravljaju netačne podatke koje su dali u spotovima jer se to proverava pre započetog posla. To nisu uradili ni u Iraku ni u Libiji.

Ujedno da ih podsetim da mi odavno znamo da smo svet. Preko naših košarkaša, vaterpolista, učenika Matematičke gimnazije... A šta tek reći za Svetog Savu, Vuka Karadžića, Mihajla Pupina, Nikolu Teslu... Da ne zaboravim Đokovića. Gospodo, mi jesmo svet.

Vera Dejanović