Antonijević: Ne bih imao ništa protiv da budem u Vladi

21. 07. 2022. 10:31

Милан Антонијевић (Фото А. Васиљевић)

Pravnik Milan Antonijević rekao je danas da ne bi imao ništa protiv da bude deo nove Vlade Srbije, ukoliko se usaglasi s ciljevima buduće izvršne vlasti, navodeći da takvu ponudi trenutno nema, ali su konsultacije za mandatara još u toku.

Prethodnih nedelja spekulisalo se da bi jedan od ministara u novoj Vladi mogao da bude Antonijević, pri čemu je dovođen u vezu sa ministarstvom evropskih integracija.

„Ja sam pročitao neku listu imena, ali takve ponude trenutno nema. Ono što sam radio u prethodnim godinama pokazuje moju posvećenost evropskim integracijama. Te vrednosti se poklapaju sa pravcima u kojima ide ova zemlja. Još uvek su konsultacije u toku za mandatara, ali ja još uvek nisam imao nikakve konsultacije, prerano je”, rekao je Antonijević u gostovanju na televiziji Nova S, prenosi Beta.

Na pitanje da li bi imao nešto protiv da bude deo vlasti ukoliko bi se sa većinom usaglasio oko ciljeva i onoga što bi se sprovodili, on je rekao: „Ne, ako moram da pojasnim evo da kažem – ne bih imao ništa protiv”.

„Izazovi me privlače, poput mnogih stvari koje sam radio”, podvukao je Antonijević i dodao da ukoliko bude ministar, rado će se odazvati i doći ponovo da gostuje na toj televiziji.