Angelina Topić u finalu EP u Minhenu

19. 08. 2022. 11:37

(EPA-EFE/ROBERT GHEMENT)

MINHEN - Srpska atletičarka Angelina Topić plasirala se u finale u disciplini skok uvis na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Minhenu.

Topićeva je do finala stigla pošto je iz prvog pokušaja preskočila 1,87 metara. Ona je prvo preskočila 1,78 metara, a potom i 1,83 metra, prenosi Tanjug.

Srpska atletičarka je u svojoj kvalifikacionoj grupi podelila prvo mesto sa Crnogorkom Marijom Vuković.

Finale će biti održano u nedelju od 19.05 časova.