Dveri podržavaju najavljeni štrajk prosvetara

23. 08. 2022. 09:44

(Фото Pixabay)

Srpski pokret Dveri saopštio je danas da podržava štrajk Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije (USPRS), najavljen za 1. septembar, navodeći da su zahtevi „i te kako realni” i da bi sve osim njihovih ispunjenja bilo „besmisleno i neodgovorno”.

„Prosvetni radnici su poslednjih godina poniženi i statusno i finansijski. Osim njihovog matičnog posla, zatrpani su brojnim administrativnim poslovima, sa sve više obaveza i sve manje prava. Sve to rade za prosečno 50.000 dinara, iako su svi fakultetski obrazovani”, rekla je član predsedništva Dveri Gordana Marinković Savović u pisanoj izjavi, prenosi Beta.

Kako je navela, „njihovi zahtevi su minimum koje ministarstvo prosvete mora da ispuni”, a to je povećanje zarade od 20 odsto i isplata ostatka dugovanja od 50.000 dinara, takođe, promene zakona, pravilnika i uputstava iz oblasti obrazovanja, uz socijalni dijalog, kao i smanjenje broja učenika na najviše 24 u odeljenju.