Abazović otputovao u Vašington

16. 09. 2022. 14:33

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Premijer tehničke Vlade Crne Gore Dritan Abazović otputovao je danas za Vašington gde ga narednih dana očekuje niz sastanaka na političkom i ekonomskom nivou, među kojima i razgovori u Stejt Departmentu.

Abazović je ranije istakao da će tokom njegovog boravka u Sjedinjenim Američkim Državama u razgovorima sa američkim partnerima u fokusu biti evroatlanstke integracije Zapadnog Balkana i regionalna stabilnost.

Takođe, najavio je da će razgovarati i o nastavku borbe protiv organizovanog kriminala i korupcije koja je prethodnih meseci dala vidljive rezultate, preneo je podgorički portal CdM.