Partizanu mesto u Ligi šampiona
Јокановићев џокер: Радосав Петровић у дуелу са Казимом Казимом
U modernom shvatanju fudbala brzina igra jednu od važnih uloga. Partizan je preksinoć i snagom i taktikom, i brzinom i željom, u najvećem delu utakmice nadmudrio turski Fenerbahče, činilo se da će Aragonesov tim biti na kolenima, ali, ostaje veliki žal što „crno-beli” poput „razjarenog boksera” nisu dotukli protivnika.
Partizan je bez obzira na krajnji rezultat u prvoj utakmici (2:2) osvetlao obraz srpskom fudbalu. Slaviša Jokanović i njegovi igrači zaslužuju sve pohvale, a istog mišljenja je i sportski direktor Ivan Tomić:
– Čestitam našem treneru koji je na najvišem mogućem nivou nadmudrio mnogo čuvenijeg i priznatijeg stručnjaka kakav je sigurno Aragones. Ovo je bila naša najbolja igra, prepoznatljiva za Partizan. Ostaje ogroman žal što nismo pobedili. Smatram da je ključ čitave utakmice bio prestrogo dosuđen penal, što je Škot sudio tendenciozno...
No, u Partizanu ne kriju da su zadovoljni onim što je njihova ekipa pokazala. Za revanš Partizan će izgledati sasvim drugačije, igrački mnogo bogatije, jer će se vratiti i olimpijci Fejsa i Tošić, a biće spremni i Žuka i Moreira.
– Imamo mnogo razloga za zadovoljstvo, – ne krije Tomić. – Ispada na kraju da nam je selektor pomogao, jer smo protiv Fenerbahčea dobili nove igrače poput Bogunovića i Petrovića. Imamo ambiciju da uđemo u Ligu šampiona i na tom putu nas niko ne može zaustaviti. Mnogo je razloga za optimizam, a jedan od važnijih je što smo u prvom meču pokazali da imamo snagu za velika dela.
Direktor je naglasio, takođe, da neće tolerisati nikakvo emotivno pražnjenje, da igrači pod hitno moraju da se okrenu novim obavezama – prvenstvenom meču prekosutra s Banatom.
– Još sam pod utiskom naše sjajne igre u prvom poluvremenu. Ne krijem, bio sam fasciniran igrom, ponašanjem i zalaganjem svih igrača. Posle ranog vođstva razmišljao sam samo da na odmor odemo bez primljenog gola. Ali, bilo je logično da dođe do pada igre. Verujem da će Fenerbahče i u revanšu igrati na isti način, a Partizan će sigurno pokušati da nametne svoj stil igre. Naš klub je zapravo preksinoć osvetlao obraz srpskom fudbalu, – kazao je Tomić.
Nada uvek postoji. O tome direktor kaže:
– Moramo pre svega da imamo veru u sebe, u sopstvene mogućnosti. Žao mi je što u ovom trenutku Partizan nema veću podršku, kao aktuelni šampion. Kao da mnogi čekaju da se sapletemo na prvoj stepenici. Svim „nevernim Tomama” poručujem: Partizan će ponovo igrati u Ligi šampiona, u to sam gotovo siguran.
Opšta je ocena da su Bogunović, a posebno Petrović, pokazali da klub na njih može ozbiljno da računa.
– Nezadovoljan sam rezultatom, – priznaje Miloš Bogunović. – Zadovoljan sam igrom, to je pravi Partizan. Poništen nam je gol. Nisam bio u ofsajdu. Očekuje nas revanš, nada postoji i pokazalo se u prvoj utakmici da na terenu ne igraju pare i milioni, već srce i želja. Sada su šanse i jedne i druge ekipe 50 posto, a pre meča davali su nam zaista minimalne šanse da možemo da iznenadimo Turke.
Moderno shvatanje igre koje je prikazao Partizan u sredu uveče svojstveno je samo velikim timovima. Dobrom igrom protiv Turaka čini se da je naš prvak načinio ozbiljan korak ka elitnom fudbalskom društvu Evrope...