Muke s beogradskim taksistima

21. 11. 2022. 14:47

Са једног од протеста београдских таксиста (Фото: А. Васиљевић)

U poslednjih nekoliko meseci, tačnije od septembra, poručiti telefonom vožnju taksijem iz centra grada postalo je nalik lutriji. Ili se beskonačno čeka da se uspostavi veza ili i na nekoliko poziva dobijate odgovor da trenutno nema slobodnih vozila. Kao da su sva negde na području Mladenovca ili Zemuna... Gotovo da nema razlike da li je reč o pozivima tokom radnih dana ili tokom vikenda. Doduše, vikendom je još gore.

Primedba se odnosi na sva udruženje taksista i to upravo nakon ne tako davnog povećanja cena. Sada je, izgleda, ponovo na dnevnom redu vrlo ujedinjeno stvaranje atmosfere kojom se priprema novo poskupljenje. A ako se ne udovolji zahtevima taksista, zapretiće opet štrajkom, pa blokiranjem grada. Za to vreme korisnici usluga taksista, a slobodan sam reći da spadam u one koji ih (iz opravdanih razloga) koriste vrlo intenzivno, ponovo će biti prepušteni ili maltretiranju dok se taksi dozove ili tiradama vozača kako im se ne isplati da voze.

Sve u svemu, sumnjam da će se taksisti osvrnuti oko sebe i shvatiti da je dobro što uopšte imaju korisnika.

Danilo Jovanović,
Beograd