Japanski navijači čistili tribine stadiona na utakmici na kojoj Japan nije ni igrao

22. 11. 2022. 11:04

(Фото EPA-EFE/Ronald Wittek)

Japanski navijači ponovo su oduševili svet nakon što su očistili tribine stadiona na utakmici u kojoj njihova reprezentacija nije ni igrala.

Posle prve utakmice Svetskog prvenstva između Katara i Ekvadora, navijači Japana, obučeni u nacionalne dresove, ostali su na tribinama da očiste flaše, ostatke i ambalažu od hrane, piše RTS.

Navijači Zemlje izlazećeg sunca već su stekli reputaciju najboljih gostiju na prethodnim međunarodnim takmičenjima, što su nastavili i u Kataru.

Na snimcima na društvenim mrežama vide se kako posle utakmice idu od reda do reda i stavljaju đubre u plastične kese.

Influenser iz Bahreina Omar el Faruk podelio je jedan snimak na kom ih pita: „Što radite ovo?”

„Mi smo Japanci, ne ostavljamo za sobom đubre i poštujemo gde smo došli”, odgovorio mu je japanski navijač.