Devojčica i dva dečaka - prve bebe rođene u prestonici

01. 01. 2023. 09:16

(Pixabay)

Devojčica u Klinici „Narodni front”, dečak u Ginekološko-akušerskoj klinici u Višegradskoj i dečak u Kliničko-bolničkom centru „Doktor Dragiša Mišović” - to su prve bebe rođene u Beogradu u prvim trenucima nove 2023. godine.

Doktor Predrag Jakovljević iz KBC „Dragiša Mišović” izjavio je da su u toj zdravstvenoj ustanovi bila dva prođaja posle ponoći, prenosi RTS.

Najpre je, kako kaže, 14 sekundi posle ponoći rođen dečak težak 3.110 grama, a druga beba rođena u KBC „Dragiša Mišović” je devojčica. U GAK Narodni front minut posle ponoći rodila se devojčica teška 3.550 grama i duga 53 centimetara.

Iz ove ustanove kažu da je devojčica dobila ocenu 10.