Uhapšena dvojica državljana Albanije sa 11 kg heroina
(Фотографије МУП Србије)
ZAGREB - Hrvatska policija je na graničnom prelazu Grude sa Crnom Gorom uhapisla dvoju državljana Albanije i zaplenila 20 paketa sa više od 11 kilograma heroina.
Kako je saopšteno, u vozilu albanskih registarkih tablica su bili vozač i suvozač, a kriministalistčkim istraživanjem je utvrđeno da im je namera bila da drogu iz Albanije plasiraju na zapadnoevropskom tržištu.
Albanski državljani su privedeni i određen im je policijski pritvor.
Ovo je druga velika zaplena droge službenika Granične policije Grude na MCGP Karasovići u poslednjih mesec dana, javlja Tanjug.
Sredinom decembra prošle godine na istom prelazu granična policija je zaplenila 5.4 kg heroina i 5.6 kg kokaina čije je odredište takođe bilo zapadnoevropsko tržište, a droga je pronađena isto u automobilu sa registarskim oznakama Albanije.