Dačić zahvalio Rumuniji na podršci

25. 01. 2023. 14:17

(Фото Анђелко Васиљевић)

BEOGRAD - Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić zahvalio je ambasadorki Rumunije u Srbiji Silviji Davidoju na principijelnoj poziciji te zemlje u pogledu očuvanja teritorijalnog integriteta Srbije, podršci i stavovima u vezi sa situacijom na Kosovu i Metohiji i u procesu evropskih integracija.

Kako je saopšteno iz resornog ministarstva, u razgovoru je izraženo zadovoljstvo i obostrano konstatovano da bilateralne odnose dve zemlje karakteriše tradicionalno prijateljstvo, bliskost i saradnja, prenosi Tanjug.

Posebno je ukazano da postoji značajan prostor za unapređenje ekonomske saradnje, prvenstveno u okviru projekata od značaja za infrastrukturno, saobraćajno i energetsko povezivanje dve zemlje, u oblastima zelene i cirkularne ekonomije, kao i u pogledu daljeg proširenja trgovinske razmene, koja poslednjih godina ima tendenciju značajnog uvećanja.