FBI pretresa Bajdenovu kuću
Џо Бајден (Фото Бета-АП)
Federalni istražni biro (FBI) pretresa kuću predsednika SAD Džoa Bajdena u Delaveru u okviru istrage o poverljivim dokumentima, rekao je njegov advokat.
„Danas, uz punu predsednikovu podršku i saradnju, Ministarstvo pravosuđa sprovodi planirani pretres njegovog doma u Rehobotu u Delaveru“, rekao je Bajdenov advokat Bob Bauer u saopštenju.
„Prema standardnim procedurama Ministarstva, u interesu operativne bezbednosti i integriteta, nastojalo se da se ovaj posao obavi bez prethodnog obaveštenja javnosti, i mi smo pristali na saradnju.
Današnja potraga je dalji korak u detaljnom i blagovremenom procesu Ministarstva koji ćemo nastaviti da u potpunosti podržavamo i olakšavamo. Više informacija imaćemo na kraju današnje pretrage," navedeno je u saopštenju.