Koban povratak iz diskoteke

31. 08. 2008. 22:00

Ruma – Vozač Marko Janković(18) i suvozač Stanislav Čvorkov(16), iz Donjih Petrovaca, poginuli su u nedelju ujutro oko četiri časa kada su automobilom „jugo 55” udarili u betonski električni stub u Donjim Petrovcima, dok je teške telesne povrede zadobio Vlada Mundžić ( 16), iz Rume, a lakše su povređeni Marko Čvorkov i Branko Cimeša, iz Donjih Petrovaca.

Ova teška tragedija dogodila se kada su se petorica dečaka vraćala kući iz diskoteke u Putincima. Vozač Marko Janković je te večeri bez znanja svog oca, koji je radio u drugoj smeni, uzeo očevo vozilo, a prema nalazu saobraćajne policije i istražnog sudije Opštinskog suda u Rumi nije prilagodio vožnju uslovima puta, vozio je prebrzo i po dolasku u centar Donjih Petrovaca izgubio kontrolu nad vozilom i udario u električni betonski stub. Od siline udara betonska bandera je prelomljena na tri dela. U Donjim Petrovcima ovakva tragedija se ne pamti, a selo je juče do podne bilo bez električne struje, dok majstori „Elektrovojvodine” iz Rume nisu postavili novi stub na mesto starog.