Takozvani kosovski snajperisti završili obuku

Dejan Spalović

11. 03. 2023. 18:38

(Фото: Pixabay)

Ministar odbrane tzv. Kosova Armend Mehaj saopštio je da su u Komandi za doktrinu i obuku novi snajperisti tzv. Kosovskih bezbednosnih snaga uspešno završili obuku.

„Na ovoj obuci, naši snajperisti se pripremaju za gađanje na velikim daljinama sa visokom preciznošću, kao i za osmatranje i prikupljanje informacija na bojnom polju”, napisao je Mehaj na Fejsbuku.

„Nastavljamo sa uspesima”, dodao je kosovski ministar odbrane.

Pripadnici KBS se inače obučavaju za snajperiste u Jordanu i NATO bazama u Nemačkoj, kao i na Kosmetu.