Takozvani kosovski snajperisti završili obuku
11. 03. 2023. 18:38
(Фото: Pixabay)
Ministar odbrane tzv. Kosova Armend Mehaj saopštio je da su u Komandi za doktrinu i obuku novi snajperisti tzv. Kosovskih bezbednosnih snaga uspešno završili obuku.
„Na ovoj obuci, naši snajperisti se pripremaju za gađanje na velikim daljinama sa visokom preciznošću, kao i za osmatranje i prikupljanje informacija na bojnom polju”, napisao je Mehaj na Fejsbuku.
„Nastavljamo sa uspesima”, dodao je kosovski ministar odbrane.
Pripadnici KBS se inače obučavaju za snajperiste u Jordanu i NATO bazama u Nemačkoj, kao i na Kosmetu.