Poljski ministar s pištoljem za pojasom na zvaničnom događaju

14. 03. 2023. 17:25

(Pixabay)

Poljski ministar pravosuđa, Zbignjev Ziobro, snimljen je s pištoljem za pojasom dok je polagao venac na spomenik u znak sećanja na poginule u rudarskoj nesreći u Poljskoj.

Kada se ministru sako podigao od vetra, kamere su snimile pištolj marke Glok zadenut za pojas pantalona, a snimak su ubrzo počeli da prenose mediji i korisnici društvenih mreža.

Ziobro je rekao da je pre nekoliko godina dobio dozvolu za nošenje oružja jer mu je pretio vođa kriminalne organizacije, piše Anadolija.

„Kao i svaki građanin, imam pravo da zaštitim sebe i svoju porodicu”, rekao je Ziobro i dodao da pištolj ne nosi uvek.

Premijer Poljske Mateuš Moravjecki je kazao da ministar može da poseduje oružje kao i svaki drugi građanin, prenosi Beta.