Crvena zvezda optužila Lesora da laže

14. 03. 2023. 19:43

(Фото EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Košarkaški klub Crvena zvezda optužio je danas centra Partizana Matijasa Lesora da laže, jer je rekao da je udario igrača crveno-belih Filipa Petruševa nakon što ga je on prvi udario i indirektno je najavio mogućnost podnošenja prijave protiv francuskog košarkaša. Zvezda je navela da je „šokirana lažima koje je naveo Lesor”, koga je u saopštenju nazvala „svojevrsnim novim vođom navijača južne tribine”.

„Pomislili smo nakon ove izjave u kojoj je izneo grube neistine po kojima je srpski reprezentativac i prvotimac Crvene zvezde Filip Petrušev 'izbio vazduh' žrtvi Matijasu Lesoru, da je možda potrebno da se izvinimo čoveku koji je usred Beograda kao gost na privremenom radu u Srbiji i Beogradu, uličarski, pesnicama napao srpskog reprezentativca”, navela je Zvezda, javlja Beta.

Lesor je na kraju sinoćnje utakmice udario Petruševa i otrčao da proslavi veliku pobedu protiv Zvezde sa navijačima na tribinama Beogradske arene.

U izjavi za Mocartsport, Lesor se izvinio navijačima, saigračima i stručnom štabu zbog neprimerenog ponašanja i predstavljanja kluba i sebe u lošem svetlu.

On je naglasio da je prvi put u devet godina profesionalnog bavljenja košarkom učesnik takvog incidenta i da je osetio potrebu da zaštiti svoje dostojanstvo posle brojnih provokacija i nakon što ga je Petrušev udario u četvrtoj četvrtini, „ne jako, ali dovoljno da mu izbije vazduh”.

„Da su to bile samo reči, ne bih uopšte reagovao. I ostavio bih to na čistoj košarkaškoj borbi, ne bih izgubio pribranost, kao što jesam. Ovo nije izgovor, ali verujem da naši navijači i navijači uopšte, koji su gledali jučerašnju utakmicu, trebalo bi da znaju šta se desilo. Istina je da nisam napao, već reagovao. Nažalost, na način koji je pogrešan, na način koji ne bi trebalo da se desi na košarkaškom terenu. Trebalo je samo da uživam u velikoj pobedi sa mojim saigračima i navijačima”, rekao je Lesor za Mocartsport.

Zvezda je navela da će Lesor „svoju srceparajuću i neistinitu ispovest biti u prilici da ponovi pred nadležnim organima, pošto je dužan da da izjavu o fizičkom napadu na Petruševa, posle čega će tužilaštvo doneti odluku o pokretanju krivične prijave”.

Izjavu će u sredu u prostorijama gradskog MUP-a dati i Petrušev.

„Zvezda podseća da je zahtevala od čelnika ABA lige suspenziju do kraja sezone za Matijasa Lesora na čiju žalost, postoje snimci o svojevrsnoj 'odbrani' mučkim udarcima pesnicama”, navodi se u saopštenju Zvezde.