Neće biti nikakve tužbe protiv novinara

17. 03. 2023. 11:12

Председник Србије Александар Вучић (Видео исечак)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da neće biti nikakve tužbe protiv novinara i producenata koji su u filmu "Vladalac" izneli, kako je rekao najgore neistine protiv njega i njegove porodice.

On je u videu objavljenom na instagram profilu "BudućnostSrbijeAV" rekao da je tužbu podneo advokat po generalnom naređenju i da će ista biti povučena.

- Jutros su me obavestili da je po mojoj tužbi zakazano suđenje protiv nekih novinara, producenata zbog uvreda koji su na moj račun izneli u filmu 'Vladalac' gde sam negativno opisan, kao kriminalac, svakakav. Nikada u poslednjih 11 godina nisam podneo tužbu ni protiv jednog novinara ili se makar neko nazivao novinarom to je uradio advokat po generalnom naređenju i istog momenta će povući tu tužbu, jer ja to ne radim - rekao je Vučić, prenosi Tanjug.

On je istakao da ne radi to zato što "oni nisu mogli" da unište ni moju čast, niti da naškode mom ugledu, jer taj ugled i nemaju.

- A to može samo da uradi onaj ko ima ugled, i ko govori istinu. To je kao kada bih govorio o onima koji protestuju danima i pričaju o izdaji, a znamo šta su radili našem narodu. Zato danas imamo pametnija posla, u Sremskoj Mitrovici u 18 časova govoriću o budućnosti Srbije - zaključio je on.

Pojedini mediji objavili su danas da je Vučić podneo tužbu protiv dve novinarke zbog uvreda iznetih u filmu "Vladalac".