U susret maratonu 36 novih sadnica
Акција у Маратонској шуми у Парку пријатељства (Фото: Беоинфо)
U Maratonskoj šumi u Parku prijateljstva na Ušću juče je zasađeno 36 novih sadnica koje su donirali Sekretarijat za zaštitu životne sredine i „Zelenilo Beograd”, u susret 36. „Beogradskom maratonu”.
Ovaj projekat nastao je da bi se podigla svest učesnika maratona i javnosti o značaju zaštite i unapređenja životne sredine.
– Cilj sadnje drveća u Maratonskoj šumi jeste poboljšanje mikroklime u ovom delu Parka prijateljstva. Odgovorno društveno poslovanje i ponašanje deo su poslovne politike „Beogradskog maratona” duži niz godina i to u sferama odnosa prema društvenoj zajednici, zaštiti životne sredine i promovisanju i sprovođenju humanitarnih kampanja, promovisanja značaja pomoći i darivanja pojedincima ili grupama kojima je to potrebno – rekao je Darko Habuš, direktor „Beogradskog maratona”. On je naglasio da je ovo jedan od načina borbe za povećanje broja i kvaliteta zelenih površina u gradu.
Sekretarka Sekretarijata za zaštitu životne sredine Ivana Vilotijević istakla je da je ovo lepa praksa koju zajedno neguju grad i „Beogradski maraton”.
– Zajednička želja je da u godinama koje dolaze nastavimo u istom pravcu i da Beograđani dobiju jednu sasvim novu šumu za uživanje – rekla je Vilotijevićeva.