Osmani optužuje Srbiju da će nastaviti da krši dogovore

19. 03. 2023. 17:20

(Фото EPA-EFE/MALTON DIBRA)

PRIŠTINA – Predsednica privremenih prištinskih institucija Vjosa Osmani smatra da će Srbija nastaviti da krši dogovorene sporazume, kao, kako ona tvrdi, i prethodnih 12 godina.

Osmani, povodom jučerašnjeg sastanka u Ohridu, tvrdi da se, ako se želi istinska primena sporazuma, mora promeniti popustljiv pristup prema Beogradu i „sankcionisati svaki njegov pokušaj destabilizacije situacije na terenu, kao i negova nekonstruktivnost i kontinuirana blokada”, prenosi Reporteri.

Ona takođe smatra da se Priština pokazala kao jedina strana koja je konstruktivna i zainteresovana za mir i stabilnost, prenosi Tanjug.

„Očekujem da se ispune obaveze naših saveznika u pogledu članstva Kosova u međunarodnim organizacijama, kao i priznanja od strane zemalja koje nisu priznale Kosovo”, rekla je Osmani.