Dva koncerta grupe „Van Gog"
Звонимир Ђукић Ђуле (Фото Анђелко Васиљевић)
Dva koncerta grupe „Van Gog” biće održana 26. i 27. aprila u Bitef Art kafeu, najavili su organizatori, prenosi Tanjug.
Rođen u najboljim vremenima – osamdesetih u Jugoslaviji, a odrastao i sazreo u najtežim – devedesetih u Srbiji, „Van Gog” danas ponosno nosi titulu poslednjeg velikog benda stvorenog na ovim prostorima.
Numerama iz različitih perioda višedecenijske muzičke karijere bend će se publici predstaviti u potpuno novom svetlu.
Od „Tragova prošlosti” 1986. godine do albuma „More bez obala” 2019. godine, članovi grupe izdali su 11 studijskih albuma, 4 lajv albuma, tri kompilacije, tri video izdanja, osvojili su dva puta nagradu za najboljeg izvođača na MTV Adria, nagradu za najbolju grupu i najbolji koncert 2010. godine, nagradu za najbolji album 2019. najbolju rok numeru 2020. kao i najbolji koncert 2022. godine.