Poslanici Srpske liste posle pet meseci pojavili se u Skupštini Kosova
(Фото/ Танјуг/Филип Краинчанић)
Poslanici Srpske liste vratili su se danas u Skupštinu Kosova posle pet meseci odsustva, ali su, nakon potpisavanja dnevnog reda, sednicu odmah napustili.
Poslanici Srpske liste su se pojavili u Skupštini Kosova da bi izbegli mogućnost gubljenja mandata.
Novi poslanici Srpske liste i jedan iz građanske inicijative Sloboda, pravda, ostanak, položili su zakletvu sredinom novembra prošle godine, nakon što je prethodnih deset poslanika podnelo ostavke kada su Srbi sa Severa napustili kosovske institucije, piše portal Košev.
Zakletvu su tada položili Milan Kostić, Zoran Maksimović, Olivera Zdravković, Milan Joksimović, Ksenija Božović, Radoš Mihajlović, Nenad Radenković, Svetislav Jokić i Biljana Maksić, i Cvetko Veljković iz Građanske inicijative Sloboda, pravda, opstanak.
Nakon polaganja zakletve 17. novembra, novi poslanici napustili su skupštinsku salu, i od tada se u nju nisu vraćali – do danas.
Oni su, kako prenose prištinski mediji, nakon potpisivanja dnevnog reda napustili sednicu.
Prema kosovskom ustavu, mandat poslanika se prekida, odnosno postaje nevažeći ako ne prisustvuje sednicama Skupštine šest meseci uzastopno