Asovi se povlače

Goran Kovačević

12. 04. 2023. 17:00

На Бањици почела каријеру, ту је и завршава: Кристина Лишчевић (Фото Рукометни савез Турске)

Rukometašice Srbije danas (18 časova) na beogradskoj Banjici igraju protiv Turske revanš baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo, u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj. Susret je formalnost posle prošlonedeljne ubedljive pobede u Giresunu (33:24), ali se izdvaja od niza drugih zbog povlačenja pet asova iz nacionalnog sastava.

Od dresa sa državnim grbom opraštaju se Kristina Liščević, Jovana Stojiljković, Jelena Lavko, Tamara Radojević i Kristina Graovac.

„Najiskusnijim rukometašicama se ovom prilikom zahvaljujem jer su prihvatile poziv da pomognu. Spremali smo se ovih dana da odigramo sa maksimalnim oprezom, a sa mladim igračicama koje su dobile priliku da igraju, vidi se da počinje nova era ženskog rukometa”, rekao je selektor Uroš Bregar.

Kristina Liščević je rekla:

„Jako sam srećna da reprezentativnu karijeru završavam na Banjici, tu sam je i počela. U Turskoj smo došle do razlike sa kojom možemo da uživamo u ovom meču i oprostimo se na pravi način od reprezentacije kojoj sam zahvalna jer je računala na nas. Bila je velika sreća igrati za Srbiju. Mladim devojkama želim mnogo pobeda sa Srbijom u budućnosti”.

Baraž, revanši: Grčka – Nemačka (prvi meč 13:39), Slovenija – Italija (31:25), Hrvatska – Slovačka (25:23), Mađarska – Island (25:21), Španija – Austrija (28:28), Portugalija – Rumunija (20:35).