Najstariji će od 1. oktobra i kod DIS-a ostvarivati posebne popuste
(Фото/ Ј.С.)
Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje Fond PIO i trgovinski lanac DIS potpisali su danas ugovor kojim se predviđaju posebne pogodnosti za penzionere vlasnike penzionerskih kartica čije je potpisavanje u toku.
Relja Ognjanović, direktor PIO fonda pozdravio je odluku DIS-a da se uključi u ovu veliku akciju i pozvao i sve druge društveno odgovorne kompanije da učine isto. Potvrdio je da je do sada sa oko 300 društveno odgovornih firmi poptisan sporazum kojim se predviđaju popusti na robu i usluge za penzionere od 1. oktobra.
Dodao je da je oko 600.000 najstarijih do sada potpisalo penzionersku karticu, a ostali imaju vremena da to učine narednih meseci jer će od 1. oktobra startovati prve pogodnosti.
Pravo na penzinersku karticu imaju starosni, invalidski, porodični penzioneri, kao i primaoci tuđe nege i pomoći i ostalih socijalnih davanja, koji su u isplatnoj fazi fonda.
Kako je istakao prvi čovek DIS-a Ivan Šuleić, ovaj domaći trgovinski lanac će svim vlasnicima penzionerskih kartica od 1. oktobra davati popuste, dok će na robu koju penzioneri najviše kupuju biti i posebnih pogodnosti. Primera radi, kaže, ukoliko najstariji sugrađani najviše kupuju prašak od devet kilograma postojaće i dodatni poptist na taj proiozvod, ili na ulje...već zavisi od toga šta je najtraženije, kaže direktor DIS-a