Partizan nije uspeo, igraće se peti meč u Madridu
(Фото Танјуг - М.Миливојевић)
Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Reala rezultatom 85:78 (27:15, 18:27, 16:13, 24:23) u četvrtom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige.
Real je izjednačio na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji, koja se igra na tri pobede. Partizan je posle dva meča u Madridu vodio 2:0, ali je Real izborio dva trijumfa u Beogradu i došao do majstorice.
Najefikasniji u ekipi Partizana u večerašnjem meču bio je Zek Ledej sa 25 poena, dok je Janis Papapetru dodao 18. Kod gostiju, najbolji su bili Valter Tavares i Adam Hanga, koji su postigli po 15 poena. Džanan Musa i Gabrijel Dek su ubacili po 14 poena, a argentinski košarkaš je doživeo težu povredu u poslednjoj četvrtini.
Majstorica između Reala i Partizana biće odigrana 10. MAJA od 21 sat u Madridu. Pobednik ovog meča igraće u polufinalu završnog turnira Evrolige protiv Barselone, koja je u četvrtfinalu eliminisala Žalgiris.
Real je bolje ušao u meč i poveo 4:0 u drugom minutu. Real je u šestom minutu stigao do dvocifrene prednosti 17:7. Madridski klub je u nastavku prve četvrtine kaznio sve greške domaćeg tima i u 10. minutu bilo je 27:13 za goste. Prva četvrtina je završena vođstvom Reala rezultatom 27:15.
Partizan je početkom druge četvrtine smanjio na 27:18, ali je Real trojkom stigao ponovo do dvocifrene prednosti, 30:18. "Crno-beli" su serijom 8:2 u 13. minutu prišli na 32:26. Partizan je u 16. minutu smanjio vođstvo gostiju na 34:32. Real je prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 45:42.
Gosti su održavali prednost na startu drugog poluvremena, a Partizan je u 25. minutu prvi put poveo na meču, 51:49. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, ali je Real iskoristio greške domaćeg tima i u 29. minutu stekao prednost od četiri poena, 58:54. Real je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 61:55.
Gosti su poveli 63:55 na startu poslednje četvrtine, a onda su košarkaši Reala održavali prednost od četiri do šest poena. Partizan je u 35. minutu smanjio na 70:71. Međutim, košarkaši Reala su na nešto manje od dva minuta stekli vođstvo od šest poena (80:74). Partizan je prišao na 80:78, ali je Tavares pogodio za dva uz dodatno slobodno bacanje (78:83).
Košarkaši Partizana nisu uspeli da se vrate u meč, a Real je na kraju slavio sa 85:78. "Crno-beli" su na ovoj utakmici promašili čak devet slobodnih bacanja, što je možda na kraju bilo i jedan od uzroka poraza domaćeg tima, prenosi Tanjug.
Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na stradale u oružanom napadu u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu. Umesto himne, navijači su u tišini podigli šalove i cveće koje su potom bacili na teren. Košarkaš Partizana Danilo Anđušić i igrač Reala Najdžel Vilijams-Gos su se kratkim porukama obratili navijačima u ime svojih timova.
Igrači Partizana su na teren izašli u crnim majicama na kojima je pisalo ime škole "Vladislav Ribnikar". Košarkaši Partizana su igrali u potpuno crnim dresovima, a na grudima je bilo ispisano ime ove osnovne škole. Pre utakmice, navijači su ispred Arene u tišini palili sveće i ostavljali cveće. Pristalice Partizana nisu navijale u prvom poluvremenu.
Osmoro dece i radnik obezbeđenja ubijeni su u sredu ujutro u oružanom napadu jednog učenika u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u centru Beograda. Ranjeno je šestoro učenika i jedna nastavnica, a 13-godišnji napadač je uhapšen.
Niko u crno-belom taboru, niko od navijača nije želeo povratak u Madrid ni majstoricu, ali meč odluke igraće se u glavnom gradu Španije.
Dirljive scene ispred Arene
Navijači Partizana odaju počast žrtvama masakra u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar” tako što pale sveće i polažu cveće ispred jednog od ulaza. Muk i tuga ispred Arene
Večeras bez navijanja
Prvo je KK Partizan pozvao navijače da dostojanstveno isprate ovaj meč, a zatim su se oglasili navijači i zamolili sve da se na meču sa Real Madridom ponašaju u skladu sa situacijom koja se desila.
Oglasili se igrači Reala
Povodom tragedije u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar u Beogradu oglasili su se i košarkaši Real Madrida. Prvo je Najdžel Vilijams-Gos poslao poruku, a potom i Džanan Musa.
Sastavi timova:
REAL MADRID: Vilijams-Gosm Rendolf. Fernandez, Abalde, Hanga, Hezonja, Rodrigez, Dek, Kornel, Tavares, Ljulj, Musa
PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar
Kao i na prošlom meču Partizan je sa 11 igrača. Vratio se Matijas Lesor, ali nema povređenog Alekse Avramovića.
Partizan ne može da računa na Kevina Pantera koji služi svoj drugi meč suspenzije, a dodatni problem je i povreda Alekse Avramovića.
To znači da od plejmejkera Partizan ima Jama Madara i delimično oporavljenog Dantea Egzuma, a osim toga tu su i Džejms Naneli i Danilo Anđušić kao bekovi.
Minut ćutanja
Kapiteni Danilo Anđušić i Najdžel Vilijams-Gos pročitali su poruke o masakru u „Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar”. Zatim smo videli minut ćutanja, a svi igrači su ga odćutali sa suzama u očima
Igrači Reala takođe odali počast i oni nose majice sa natpisom na kome je ime osnovne škole u kojoj se desio masakr u sredu ujutru.
Prva četvrtina
9. minut: Kakav promašaj... 24:13
Tavares je fauliran i pogodio je za 21:11. Ledej je pogodio preko Hezonje za 21:13, a onda je Adam Hanga pogodio treću trojku za 24:13. Madar promašuje trojku, a onda to radi i Rendolf i tako što je promašio ceo obruč.
Kraj prve četvrtine
Papapetru pogađa - 27:15
Naneli promašuje trojku, a Hezonja pogađa za 27:13. Rendolf faulira Matijasa Lesora koji promašuje oba slobodna bacanja. Hanga promašuje trojku a uz zvuk sirene Papapetru pogađa za dva - 27:15.
Druga četvrtina
Egzum daje poene uz faul i sada je 27:18. Ipak iz kornera Real ne greši i sada je 30:18 posle trojke Rodrigeza. Ipak vraća trojku Janis Papapetru - 30:21
19. minut: Ledej fantastičan - 40:39
Džanan Musa se opet ne dobacuje do obruča, a Naneli je izblokiran. Adam Hanga u kontri daje poene za 40:35, a Ledej sa jednom rukom daje za 40:37. Anđušić asistira Ledeju za zakucavanje - 40:39. Tajmaut Mateo
Kraj prvog poluvremena: 45:42 za Real
Prolazi Ljulj pored Lesora za 42:39, a Anđušić trojkom izjednačava - 42:42. A onda Jam Madar pravi faul na šutu za tri poena i Ljulj ide na liniju penala.Na kraju gotovo prvo poluvreme rezultatom 45:42 jer sudije kažu da neverovatna trojka Anđušića uz zvuk sirene ne važi.
Drugo poluvreme
Na „čistu” loptu –promašaj - 46:44
Papapetru sa poludistance za 45:44, a onda je Tavares fauliran i sada je 46:44. Dante Egzum promašuje trojku, ali Hanga posle odlične odbrane ne pogađa.
25. minut: vodi Partizan 51:49
Ledej daje jednom rukom poene za 49:47, a Hezonja promašuje trojku i Zek Ledej daje dvojku za 49:49! Smailagić krade loptu Hezonji. Daje Anđušić za prvo vođstvo Partizana u 25. minutu. Tajmaut traži Mateo
28. minut: Tavares drži Real u igri 58:54
Daje trojku Papapetru za 54:52, ali Tavares daje poene za 54:54. Musa u kontri donosi prednost Realu za 56:54, a onda Tavares dodaje poene za 58:54.
Iapk Real odoleva i završava treću četvrtinu u svoju korist sa 61: 55
Četvrta četvrtina
Veoma uzbudljivo 65:58
Serija grešaka na startu, a onda Hezonja daje brze poene za 63:55. Potom je Egzum dao trojku za 63:58 i vratio Partizan u igri. Ipak Dek je dao lake poene na obruču 65:58.
33. minut: Trojki nema - 69:66
Papapetru pogađa i sada je 65:62, ali onda Serhio Rodrigez vraća „plus šest” - 68:62. Ipak, potom iskusni bek pravi faul na šutu za tri. Promašuje prvo Papapetru, ali zatim pogađa za 68:64.
Hezonja promašuje trojku, pa to radi i Egzum. Fauliran je Entoni Rendolf i daje prvi poen za 69:64, pa daje poene uz faul - rezultat je 69:66.
37. minut: Ozbiljna povreda Deka 76:74
Rodriges pogađa za dva poena i rezultat je 76:72, a Partizan preko sjajnog Ledeja smanjuje na 76:74. Ipak potom faul Ledeja, a Dek se povredio i moraće sa terena.
Ovo je po svemu sudeći teška povreda. Dek je iznesen sa terena.
Minut i 20 sekundi do kraja: Šta je to uradio Madar 80:78
Egzum promašuje zicer, ali onda Vilijams Gos gubi loptu, krade mu je Madar za 80;76. Opet gubi loptu Gos, seče loptu Madar i lopta se odbija u koš, prava drama
Kraj utakmice, pobeda Reala
Ledej sam promašuje trojku, pa i Naneli a Musa hvata loptu i pogađa za pobedu,
Real je pobedio a loše izvođenje slobodnih bacanja su, čini se bili najveći razlog za poraz „crno- belih”
Partizan: Real 78:85
Lista strelaca:
PARTIZAN: Vukčević, Ledej 25, Koprivica, Smailagić, Papapetru 18 (4sk), Egzum 6, Naneli 2, Lesor 11 (7sk), Trifunović 3, Anđušič 7, Madar 6
REAL MADRID: Vilijams Gos 6, Rendolf 3, Fernandez, Abalde, Hanga 15, Hezonja 5 (6sk), Dek 14, Korneli, Tavares 15 (7sk), Ljulj 5, Musa 14 (8sk)