Četiri decenije na koncertnoj sceni
„Краљица чембала” Смиљка Исаковић (Фото Едвард Миленковић)
Umetnica Smiljka Isaković, nastupila je u Ustanovi kulture „Gvarnerijus” u Ulici Džordža Vašingtona. Programom „40 godina sa čembalom” ona je obeležila četiri decenije na koncertnoj sceni. Publika je uživala u bogatom programu na kome su bila dela Berda, Persela, Kuprena, Seiksasa, Karvalja, Skarlatija, Garsije Lorke, Temelisa, Teodorakisa i Ksarhakosa.
Naša i svetska stručna kritika, Smiljku naziva „kraljicom čembala” i „prvom damom čembala”.
Smiljka Isaković magistrirala je dva instrumenta – klavir na FMU u Beogradu i Konzervatorijumu „Čajkovski” u Moskvi, a čembalo na Kraljevskom konzervatorijumu u Madridu. Nastupala je širom Evrope, u SAD, Južnoj Americi, na Islandu i na Kubi. U bivšoj Jugoslaviji je svirala na svim prestižnim festivalima, a sada se predstavlja širom Srbije, noseći svoje čembalo. Snimila je nekoliko nosača zvuka za izdavačke kuće u zemlji i SAD. Njeni snimci nalaze se u medijskim kućama u zemlji i inostranstvu. Doktorirala je na primeni menadžmenta u muzičko-scenskim umetnostima. Smiljka je objavila i četiri knjige i za svoje muzičko stvaralaštvo je nagrađivana.