Premijerka Srbije: Od sutra elektronska prijava nasilja nad decom

18. 05. 2023. 17:20

(Фото Танјуг/Страхиња Аћимовић)

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da će od sutra početi primena elektronskog sistema prijave nasilja nad decom na platformi „Čuvam te”.

Na sednici Skupštine Srbije posvećenoj bezbednosnoj situaciji u zemlji, Brnabićeva je rekla da su, u skladu sa programom rada Vlade do 2026. godine i prioritetom unapređenja bezbednosti dece, mladih i prosvetnih radnika u ustanovama vaspitanja i obrazovanja preduzete aktivnosti za puštanje u rad elektronskog sistema prijave nasilja za građane i nadležne organe i ustanove u okviru nacionalne platforme za prevenciju nasilja koja uključuju decu, javlja Tanjug.

„To je platforma „Čuvam te”. Pored video snimaka, sa predavanjem na različite teme u vezi sa bezbednošću i vršnjačkim nasilje, na platformi „Čuvam te”, kreiran je sistem za prijavu nasilja koji će koristiti građani, nadležni organi i ustanove”, navela je premijerka.

Dodala je da će na jednom mestu, preko Trijažnog tima koji je uspostavljen u okviru Ministarstva za informisanje i telekomunikacije, svi nadležni organi pratiti bukvalno svaku prijavu nasilja prema detetu i tok njenog rešavanja.

„Status prijave će biti dostupan u svakom trenutku, a i građani će moći da podnose prijave Trijažnom timu, prate tok i ishod”, rekla je Brnabićeva.