Koncert ansambla „Fenečki biseri"
(Фото /Лична архива)
Muzički ansambl „Fenečki biseri” prirediće koncert „Zavet Kosova” u nedelju u 19.30 časova u „MTS dvorani” uz blagoslov patrijarha Porfirija. Ovaj nastup bio je planiran za 7. maj i pomeren je zbog tragičnih događaja koji su se desili Beogradu, a karte kupljene za taj termin su važeće, dok publika koja još nije nabavila ulaznice, može to učiniti na blagajni „MTS” dvorane ili onlajn. Repertoar ovog sastava u kome su mladi umetnici, bogat je duhovnim, tradicionalnim i etno numerama, koje neguju tokom šest godina svog postojanja. Često izvode i ruske, grčke i makedonske pesme. Osnovani su u manastiru „Fenek” pa otuda i naziv njihovog ansambla „Fenečki biseri“. Poznati su po svojim humanitarnim akcijama. Imaju i himnu „Pod zidom manastira Fenek” za koju je tekst i melodiju napisao monah Damjan.