Produženi boravak i celodnevna nastava do 20. juna

Milenija Simić-Miladinović

02. 06. 2023. 10:38

(Pixabay)

Redovna nastava će biti završena u utorak, 6. juna, ali će se produženi boravak i celodnevna nastava za osnovce mlađih razreda, kao posebni oblici obrazovno-vaspitnog rada organizovati i dalje, do 20. juna, precizira se u dopisu koji su jutros direktori škola dobili od Ministarstva prosvete, a u koji je „Politika” imala uvid.

Prosvetni vrh preporučio je školama da anketiraju roditelje i na osnovu rezultata tog ispitivanja organizuju rad produženog boravka i celodnevnu nastavu.

Rad u odeljenjima celodnevne nastave, sugerisali su nadležni, počev od 7. juna treba da se realizuje kroz različite slobodnih aktivnosti. A u okviru vannastavnih oblika obrazovno-vaspitnog rada, resorno ministarstvo preporučuje školama da se bave temama koje podstiču razvoj socijalnih i emocionalnih veština učenika, na primer: tolerancije, empatije, timskog rada, kreativnosti, samokontrole, optimizma, poštenja i zahvalnosti.