Jeremić: Kurti koristi proteste u Beogradu

16. 06. 2023. 11:38

Танјуг/Страхиња Аћимовић

Lider Narodne stranke Vuk Jeremić rekao je da je bezbednost Srba na Kosovu i Metohiji ugrožena zbog političkih problema uzrokovanih protestima koje predsednik Srbije Aleksandar Vučić ima u Beogradu.

Jeremić je detaljnije obrazložio svoj stav da Vučić ima problem u zaštiti interesa Srbije i života Srba na Kosovu i Metohiju upravo zbog protesta koje organizuje deo opozicije.

- Priština koristi ovakvu fluidnu situaciju da napravi nekoliko agresivnih koraka napred da bi Kurti jednog dana, kad Vučić stabilizuje situaciju u Beogradu, u Skupštini i na ulicama, ponudio kao ustupak vraćanje par koraka unazad, a što je zapravo ista ona situacija kao pre eskalacije. Vučić u zadnjih mesec-dva dana nema kontrolu nad Srbijom i Kosovom i Metohijom kao ranije, imaju ROSU na severu, imaju hapšenja Srba, što nije bilo moguće pre par meseci. Srbi su danas manje bezbedni, a sve zbog političkih problema koje Vučić ima u Beogradu. To kockarski tio kakav je Kurti koristi za sebe - rekao je Jeremić.