Putin: Preterane ambicije dovele su do izdaje Rusije

24. 06. 2023. 09:29

(EPA-EFE/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN)

MOSKVA – Predsednik Rusije Vladimir Putin nazvao je pobunu paravojne organizacije pod komandom Jevgenija Prigožina pokušajem da se društvo podeli i Rusiji „zabije nož u leđa”.

"Rusija vodi najtežu borbu za svoju budućnost. Svaki sukob mora biti odbačen tokom specijalne operacije u Ukrajini, a svi koji učestvuju u pokušaju pobune biće kažnjeni pred zakonom i narodom”, poručio je Putin, prenosi RIA.

Putin je rekao da svaki nemir predstavlja pretnju i da će akcije Rusije biti teške i naglasio da je posebno teška situacija u Rostovu na Donu, navodi Tanjug.

„Oružane snage Rusije dobile su neophodnu naredbu da neutrališu organizatore pobune. Prevazići ćemo sva iskušenja i postati još jači”, rekao je Putin i pozvao sve da odupru oružanoj pobuni.

„Preterane ambicije dovele su do izdaje Rusije”, poručio je Putin.