Završen skup, znatno manje ljudi, uspostavljen saobraćaj kod Autokomande
(Принтскрин)
Međunarodni putni pravac kod Autokomande blokiran je večeras oko 20 časova, nakon što su učesnici protesta „Srbija protiv nasilja”, u organizaciji prozapadne opozicije, stigli na Autokomandu gde su prethodno blokirali Bulevar oslobođenja.
Jedna grupa učesnika je prvo blokirala Bulevar oslobođenja, a druga je potom blokirala i autoput E 75 koji prolazi ispod nadvožnjaka kod Autokomande.
Autoput je, kako javlja Tanjugov izveštač, blokiran u oba smera.
Saobraćaj je uspostavljen na Trgu Nikole Pašića i okolnim ulicama, kod Skupštine Srbije, kao i u ulici Kneza Miloša i Nemanjinoj.
Blokada saobraćaja se organizuje u više gradova u Srbiji i to u Šapcu, Novom Sadu, Subotici, Zrenjaninu, Kragujevcu, Kraljevu, Nišu, Pirotu, Leskovcu, Vranju.
Protest će, prema najavama organizatora, trajati do 21 čas.