Dve osobe poginule u ruskom granatiranju ukrajinskog grada Hersona

29. 06. 2023. 15:51

(Фото/ EPA–EFE/ -Х-Х.)

Dve osobe su poginule, a dve su ranjene u današnjem ruskom granatiranju utočišta za civile poznatog kao „tačka nepobedivosti” u gradu Herson na jugu Ukrajine, rekao je regionalni ukrajinski guverner Oleksandr Prokudin.

„Dva žitelja lokalne sredine su poginula, a dvoje je u bolnici u srednje teškom stanju”, napisao jeProkudin na svom Telegram kanalu, a preneo je Rojters.

Istovremeno, proruski vršilac dužnosti regionalnog guvernera Vladimir Saljdo saopštio je danas da su ruske snage u protekla dva dana potopile šest vojnih čamaca sa više od 30 ukrajinskih vojnika, koji su pokušavali da pređu reku Dnjepar u Hersonskoj oblasti.

On je dodao da je sinoć uništen čamac pun ukrajinskih vojnika koji su pokušali da se evakuišu, prenosi Tanjug.