Kiša usporila saobraćaj
Nepoštovanje saobraćajnih propisa, neizgrađena infrastruktura za više od pola miliona vozila, neusklađen rad semafora i kiša glavni su razlozi zašto je juče od 14 do 17 časova u nekim delovima grada vladao pravi kolaps. Mic po mic, branik uz branik, kilometarska kolona automobila kretala se preko Brankovog mosta i „Gazele”. U tom čekanju potrošilo se na stotine hiljada litara benzina.
U Gradsko saobraćajnom preduzeću „Beograd” kažu da njihova vozila imaju problema jer nesavesni vozači ne poštuju pravilo da u „žutoj traci” mogu da se kreću samo vozila javnog prevoza. Da bi sprečila kršenje ovog saobraćajnog propisa policija je u toku jučerašnjeg dana napisala nekoliko desetina mandatnih kazni.
–Zbog velikog broja vozila gotovo da nije moguće kontrolisati vozače koji ovo pravilo krše na Brankovom mostu i „Gazeli”. Povremeno pravimo akcije kada sankcionišemo isključivo nesavesne vozače po ovom prekršaju. Kazna je od 1.500 do 2.000 dinara – kažu u saobraćajnoj policiji.
Jedan od razloga za gužve je i taj što vozači ostavljaju „na kratko” vozila na kolovozu u Bulevaru kralja Aleksandra, ulicama Vojvode Stepe, Nušićevoj, Kraljice Marije i 27. marta.
Zbog saobraćajnih nesreća juče su nekoliko puta bile blokirane ulice Kneza Miloša i Paštrovićeva na Banovom brdu. Ništa bolje nije bilo ni u bulevarima Vojvode Mišića i Despota Stefana. Svaki dan u Beogradu se dogodi između 60 i 110 sudara što je trećina ukupnog broja saobraćajnih nesreća u Srbiji.