OŠ „Vladislav Ribnikar" dobila novog direktora
(Фото Танјуг/Марко Ђоковић)
Osnovna škola „Vladislav Ribnikar” dobila je novog direktora. Na funkciju vršioca te dužnosti imenovana je Anđela Petrović, potvrđeno je za „Politiku” u Ministarstvu prosvete. Time je i zvanično prestao mandat dosadašnjoj direktorki ove osmoletke Snežani Knežević, koja je na čelu škole bila u pet mandata, od 2005. godine do sada. Novoimenovana direktorka, inače je učiteljica. Da rukovodi „Ribnikarom” dolazi iz Osnovne škole „Danilo Kiš”. Na dužnost će stupiti sutra i obavljaće je do izbora novog direktora vračarske osmoletke koja je trećeg maja postala mesto zločina, kada je učenik sedmog razreda počinio masakr.
Početkom meseca smenjen je školski odbor OŠ „Vladislav Ribnikar” i postavljen je privremeni organ od pet članova koji do daljeg upravlja školom. Danas je počela i rekonstrukcija dela objekta ove kuće znanja, a radovi će, kako se očekuje, biti završeni pre početka nove školske godine. Reč je o adaptaciji i sanaciji enterijera jednog krila školskog zdanja, onog u koji se ulazi iz Ulice Svetozara Markovića. Vrednost radova iznosi 18 miliona dinara, a obnova je poverena firmi „Jadran” koja ima rok od 45 dana da posao završi.