Napao komunalnu policajku na zadatku

Miroslava Derikonjić

18. 07. 2023. 12:01

(Фото Н. Марјановић)

M. F., osumnjičen da je na Zvezdari 16. jula posle ponoći napao komunalnu policajku na zadatku, sutra će biti saslušan u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu. Osumnjičeni se trenutno nalazi u policijskom pritvoru od 48 sati koji mu je određen po nalogu nadležnog tužilaštva.

Prema rečima „Politikinog” sagovornika bliskog istrazi, M. F. se kao učesnik u saobraćaju najpre verbalno sukobio sa drugim vozačem, a zatim počeo da ga vija oko auta želeći da ga udari. Uplašeni vozač je potražio pomoć od komunalne policajke koja se tu zatekla. Kada je pokušala da interveniše, M. F. je komunalnu policajku prvo odgurnuo, a zatim je i dva puta udario.

Na mesto događaja odmah je došla policijska ekipa. Nakon što su uzeli izjave od oštećene, njenih kolega i očevidaca događaja, kao i dokumentaciju o povredama koje je zadobila komunalna policajka, Prvo osnovno tužilaštvo u Beogradu je odredilo zadržavanje M. F. zbog sumnje da je izvršio kriivčno delo ometanje službenog lica u vršenju službene dužnosti.