Crvena zvezda blizu Realovog rekorda
Милош Дегенек (Фото ФК Црвена звезда)
Čuveni hrvatski sportski radnik Zdravko Mamić, do pre neku godinu glavni ideolog zagrebačkog Dinama, čije izručenje od Bosne i Hercegovine već neko vreme traže hrvatske vlasti zbog neplaćenog poreza, nedavno je do neba nahvalio Crvenu zvezdu i Zvezdana Terzića, za koga popularni Maminjo smatra da ima jasnu viziju i da je naš najtrofejniji klub na pravom evropskom putu. Čovek koji je stvorio najveće hrvatske asove fudbala, među kojima je i Luka Modrić, smatra da će dobrim potezima Zvezdana Terzića, srpski klub preuzeti primat u regionu, kao što je to u njegovo vreme imao Dinamo nad Hajdukom iz Splita. Dok za Partizan smatra da će još dugo biti u podređenom položaju,
I dok u komšiluku veličaju sjajan start našeg prvaka u ovdašnjoj sportskoj, posebno fudbalskoj javnosti, još uvek sumnjičavosti u ono što rade čelnici Crvene zvezde. Nakon više nego odličnog starta u domaćem šampionatu, ubedljive pobede nad Vojvodinom, osvojenog turnira u Rusiji i sjajne igre nad Fjorentinom, u Zvezdi su rešeni da podignu nivo spremnosti pred nove ispite, ne obazirući se pritom na niske udarce pojedinih fudbalskih radnika.
Trener Barak Bahar dobio je odrešene ruke po pitanju formiranja tima. U njegov posao, koji za sada odlično radi, kako smo saznali, ne može niko da se meša. Na treninzima izraelski stručnjak prati svaki korak svakog fudbalera. Kada uđe u svlačionicu daje striktna zaduženja najbližim saradnicima, pravi kratkoročne planove, medije drži na distanci. Reklo bi se, bar na prvi pogled, da za sada sve deluje besprekorno. A i obećavajuće.
U marketingu kluba se trude da na svaki način animiraju ogromnu zvezdašku publiku, posebno pred start u grupnoj fazi Lige šampiona. Ne zapostavljaju ni domaće prvenstvo, jer igrači i trener žele na svakoj utakmici sve veći broj gledalaca. Tvrde da im je energija sa tribina veoma važna i da ih ta lepa energija gura napred ka novim uspesima. Australijski reprezentativac Miloš Degenek, koji se nedavno, po treći put, vratio u Zvezdino fudbalsko jato, sutra će tačno u podne biti u Servisu za članstvo, gde će se družiti sa navijačima koji posete stadion „Rajko Mitić” kako bi na vreme obezbedili sezonske ulaznice
– Pred nama je veoma izazovna sezona, takmičićemo se na sva tri fronta. Potrebna nam je podrška svakog navijača, posebno u Evropi, gde nas očekuju najveći izazovi – kaže Degenek.
U Crvenoj zvezdi mogu da se pohvale činjenicom da na svom stadionu imaju impresivan niz pobeda. Od 18. aprila 2017. godine, kada je sa 2:0 savladana Vojvodina, Zvezda je do sada ostvarila čak 114 pobeda kod kuće, pa je sada samo osam pobeda deli kako bi oborila rekord čuvenog Reala. Naime, „kraljevski” klub je još u prošlom veku u periodu od 1957. do 1965. godine ostvario neverovatan niz pobeda koji do danas nije srušen! Ali, Zvezda ima lepu priliku da do kraja godine po ostvarenim pobedama kod kuće bude ispred najvećeg kluba u Evropi!