Rasvetljena pucnjava na Vračaru, uhapšen mladić

12. 09. 2023. 14:45

(Фото Pexels)

Beogradska policija uhapsila je F. A. (27) zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično delo teško ubistvo u pokušaju i krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, saopštio je danas MUP.

On se sumnjiči da je 12. avgusta ove godine, u ranim jutarnjim časovima na Vračaru, nakon svađe i fizičkog sukoba sa više osoba iz pištolja ispalio nekoliko hitaca u njihovom pravcu i ranio 40-godišnjeg muškarca, a potom  pobegao.

Pretresom stana koji je osumnjičeni koristio, pronađeni su GPS uređaj, više mobilnih telefona i SIM kartica, kao i digitalna vagica za precizno merenje.

F. A. je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.

Akcija je sprovedena u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, prenosi Tanjug.