„Onaj Korejac" koji je srušio Mančester siti
(EPA-EFE/VINCE MIGNOTT)
Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su juče na svom terenu aktuelnog prvaka Engleske Mančester siti rezultatom 2:1. Ovo je Sitijev prvi poraz u Premijer ligi od početka sezone, koji je došao odmah nakon eliminacije tima Pepa Gvardiole iz Liga kupa od strane Njukasla.
Pobednički pogodak za „vukove“ postigao je Hvang Hi-Čan u 66. minutu, igrač čijeg imena Pep Gvardiola nije mogao da se seti na konferenciji za novinare pred utakmicu.
„Individualno, imaju veliki kvalitet. Pogotovo u napadu, gde su Neto, Kunja i ‘onaj Korejac‘…“, pohvalio je španski stručnjak protivnički tim, istovremeno zaboravivši ime fudbalera koji će kasnije „ukrasti“ Sitiju tri boda.
Upamtili su Gvardiolinu izjavu i administratori Vulverhemptonovih društvenih mreža koji su, nakon Hvangovog pobedničkog gola, objavili fotografiju proslave fudbalera uz opis: „Onaj Korejac“.
Uprkos današnjem porazu, Siti je dalje na vrhu tabele, sa 18 bodova. Međutim, aktuelnom šampionu Evrope i Engleske sada za vratom diše londonski duo – Totenhem i Arsenal sa samo bodom manje.