Uručene diplome „Politikinim" đacima
(Фото Д. Јевремовић)
Polaznicima druge generacije „Politikine” škole novinarstva, koja je trajala tri meseca, na svečanosti koja je juče priređena u sedištu najstarijeg lista na Balkanu, Srđan Janićijević, generalni direktor „Politike NM”, uručio je diplome. Mladim saradnicima je objasnio da su urednici gotovo svih uglednih medija nekada prošli kroz „Politikinu” novinarsku školu. Poručio im je da će mnogi od njih za desetak godina kreirati medijsku scenu Srbije i da bi trebalo da se pripreme, jer će „na svojim plećima poneti tradiciju ovog lista, dužu od jednog veka”. Polaznike škole pozdravio je i Verner Herić, zamenik generalnog direktora, naglasivši da je novinarstvo težak i zahtevan posao. Bez obzira o čemu pišu, posavetovao je buduće novinare „da se potrude da im svaki tekst bude nešto posebno, pravi bombončić” i da ne dozvole da postanu samo jedno od mnogih „ić” koja se pojavljuju ispod novinarskih naslova.